Klub

O nas

Klub Imprez na Orientację NEPTUN w Gdańsku istnieje od 1994 roku. Jesteśmy organizacją społeczną, która działa głównie na terenie województwa pomorskiego, ale także bardzo aktywnie udziela się na terenie całej Polski. Zajmujemy się organizacją imprez sportowych, turystycznych, a także organizujemy szereg szkoleń. Pracujemy głównie z młodzieżą i to dla nich organizujemy większość naszych imprez. Staramy się pełnić rolę wychowawczą inspirując dzieci i młodzież poprzez zabawę, naukę i wypełnienie ich wolnego czasu. Nasza praca i doświadczenie zostało już niejednokrotnie nagrodzone.

Nasi wychowankowie systematycznie startują na imprezach regionalnych, ogólnopolskich międzynarodowych, odnosząc przy tym znaczące sukcesy, m.in. Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Puchary Pomorza Gdańskiego i wiele innych. Od 1996 nasz Klub co roku zdobywa złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w MnO, za wyjątkiem roku 1997, kiedy to organizowaliśmy te największe w Polsce zawody na orientację. Za organizację tej imprezy zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym tytułem Organizatora Roku przyznawanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.

Od 2000 roku prowadzimy schronisko, Leśną Szkołę Przygody Neptun w Drzewinie (35 km od Gdańska). W naszej Zielonej Szkole realizujemy nasze statutowe cele, czyli głównie praca z dziećmi i młodzieżą.

W naszej wieloletniej działalności niejednokrotnie współpracowaliśmy ze znanymi osobistościami i różnymi instytucjami. Byli to m.in.: Prezydenci Miasta Gdańska, Pomorski Kurator Oświaty, Pomorski Komendant Wojewódzki Policji, Urzędy Miast Trójmiasta i inne, Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego, Urzędy Gmin, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i wiele, wiele innych.

Utrzymujemy stały kontakt z mediami. Zaprzyjaźnione z nami gazety regularnie publikują artykuły i sprawozdania z imprez pisane przez naszych klubowiczów. Nieraz w radiu usłyszeć można audycje, w których to nasi klubowicze dzielili się ze słuchaczami własnymi przeżyciami, doświadczeniami i propagowali działalność Klubu.

Cennym atutem naszego Klubu jest również własna strona internetowa, której stała aktualizacja zaowocowała masowymi odwiedzinami i pochwałami internautów z całej Polski. Ponadto od 1994 wydajemy kwartalnik Stowarzysz Gdański, który cieszy się dużą poczytnością w całej Polsce. Kolejną z naszych pozycji programowych jest organizacja wspólnych wyjazdów na wszelakie zawody i różne imprezy. Dzięki tym wyjazdom nasi sponsorzy, jak i my jesteśmy tak powszechnie znani w całej Polsce i poza nią. Siedziba naszego Klubu mieści się w zabytkowym budynku Krowiej Bramy w centrum miasta. Tam też się spotykamy w każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 20:00, aby omówić sprawy bieżące, najbliższe wyjazdy, przygotować się do organizacji kolejnych imprez, obejrzeć slajdy, zdjęcia i porozmawiać z przyjaciółmi. Od czasu do czasu Klub nasz odwiedzają znani goście z kręgu podróżników, turystów, historyków, poszukiwaczy skarbów i artystów.

Serdecznie Państwa, a także wszystkich tych, którzy są rządni przygód i mają ochotę na wspaniałą zabawę, zapraszamy do siedziby naszego Klubu.

 


Informacje w nawiasach kwadratowych oznaczają rangę imprezy bądź organizatora.

 

 
©2008 KInO "Neptun" Gdańsk