Forum KInO Forum KInO "Neptun" Gdańsk

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsze na Orientację 'GOSK 2010'
Autor Wiadomość
Natalia 
Natalia Rzyska

Nr leg.: 106
Wysłany: 2010-03-02, 16:27   Marsze na Orientację 'GOSK 2010'

Serdecznie zapraszamy na Marsze na Orientację 'GOSK 2010'

Zawody odbędą się 13 marca 2010 (sobota)
Baza zawodów: Gimnazjum 11 ul. Kłosowa 4, Gdańsk- Stogi
Kategorie: TP, TD, TO, TM
Na zgłoszenia czekamy do 10 marca 2010.
Zgłoszenia na naszej stronie internetowej, a także mailowo: zgloszenia@neptun.gda.pl

Sadek 

Nr leg.: 69
Wysłany: 2010-03-04, 21:29   

Trochę fotek z dzisiejszych oględzin tras - niedługo zamieścimy także informator techniczny.

Dagon 
Grzesiek Kazimieruk

Nr leg.: 74
Wysłany: 2010-03-05, 09:46   

Jak ja tam dawno nie byłem...
Może będzie okazja się pojawić :)

planetax
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 09:36   

Może się pojawię na TO. Mam nadzieję że chociaż start i metę uda mi się zlokalizować na mapie. A po drodze jakieś przypadkowe punkty kontrolne też powinienem mijać więc i minus będzie odpowiednio większy za błędny wpis + BPK. Ale co tam raz się żyje..no i trzeba się rozgrzać przed manewrami ;-)

Natalia 
Natalia Rzyska

Nr leg.: 106
Wysłany: 2010-03-11, 21:51   

Trzymam kciuki za Planetax'a! :D

Sadek 

Wysłany: 2010-03-11, 23:05   

Jakie może, jakie może?? Trasa TO bardzo fajna, krótka i przyjemna (nie piszę, że łatwa, bo to chyba oczywiste :P) - w końcu sam robiłem to wiem :) Zapraszam wszystkich na TO, będzie się działo - jak sama nazwa etapu wskazuje - rozgrzewka przed Sadino... ;)

Sadek 

Wysłany: 2010-03-14, 18:30   

Wstępne wyniki kategorii TO zamieszczam na razie tutaj na forum (w załączniku), jak będę miał w rękach protest jednej z drużyn, to wezmę go pod uwagę i ewentualnie jeszcze wyniki zostaną zmienione. Jeśli chodzi o interpretację wyników, biorąc pod uwagę liczne prośby uczestników sprawdziłem po zawodach jeszcze raz trasę, przeanalizowałem, i decyzje które podjąłem to:

Odnośnie LOP i PK6:
- Prawidłowymi punktami są punkty o kodach WA, HH, HJ, HV, DA
- PK o kodzie WA - punkt podwójny jako pk A oraz LOP - w końcu PK A był początkiem LOP
- Lampion o kodzie IS (żółta kredka) pierwotnie traktowany jako dobry PK6, w końcu zostaje traktowany jako stowarzysz do PK6 - dobry punkt to lampion o kodzie HV
(bliżej ostrego zakrętu na LOP). Ponadto punkt HV także traktowany jest jako pk LOP - odległość od osi drogi do samego lampionu mieści się w promieniu 5 metrów
- Ogólnie rozrysowaną LOP ze wszystkimi drogami, tak jak to w terenie wygląda zamieściłem poniżej

PK2
- prawidłowy wpis to BPK - mój błąd w trakcie rozstawiania, walnąłem się o nieckę w nie tą stronę

Podsumowując:

Trasa nie była łatwa, w szczególności przejście między środkowymi kołami - fakt że dało się dopasować potwierdza karta Adama, któremu udało się "wyczaić" rozwiązanie -
mimo to mogłem ułatwić w jakiś sposób te przejścia - nauczka na przyszłość. Ja tylko ze swej strony dziękuje uczestnikom za nierozszarpanie budowniczego na mecie zawodów :)

Mapy dostępne tutaj:
http://www.neptun.gda.pl/...154&zobacz=mapy
Wzorcówka samej LOPki:
http://www.neptun.gda.pl/.../gosk10/lop.jpg

Wstępne wyniki w załączniku

wyniki.xls
Pobierz Plik ściągnięto 473 raz(y) 29,5 KB

Maciej eŚ

Wysłany: 2010-03-14, 20:33   

Gratuluję zwycięzcom który rozgryźli przejście, sporo się przy tym nabiegali po terenie więc zwycięstwo jak najbardziej zasłużone :)

Trasa TO jak dla mnie była trudniejsza niż niektóre pucharowe TZ-ki. Opis reguł był bardzo długi, brak skali również robił swoje. Nikt nikogo nie chciał rozszarpać na mecie, ale mam prośbę na przyszłość aby dokładniej szacować trudność - martwię się że znajomi, których namówiłem żeby spróbowali się powyżej kategorii TP, mogli się zrazić na GOSKu do kategorii TO.

Fishman 

Wysłany: 2010-03-15, 00:34   

Łatwa nie była, ale jak patrzę na zeszłorocznego GOSKa, to przynajmniej metę było łatwo znaleźć :D

kazia

Nr leg.: 101
Wysłany: 2010-03-15, 09:53   

na trasie TP pk 1 stał nieprawidłowo ale ponieważ jest to błąd budowniczego oby dwa wpisy traktowałam jako prawidłowe. Pk 3 stał prawidłowo tylko na mapie nie zgadzała się droga więc tez wpis bpk jak i potwierdzenie punktu d2 traktowałam jako prawidłowe. wyniki zamieszczę jak tylko je wklepię

Sadek 

Wysłany: 2010-03-15, 21:52   

W nawiązaniu do protestu zespołu w składzie Wojtek Nowak oraz Cezary Kęprowski dotyczącego zwiększenia limitu podstawowego czasu o 10 minut z powodu wydłużenia trasy o 300 metrów (w związku z przesuniętym startem o 150 metrów).

Wg regulaminu imprez na orientację 1 km trasy w trasie średniozaawansowanej na etapie dziennym przekłada się na 22,5 minuty. 0,3 x 22,5 = ~7 minut. Jako, że protest ma tzw. "ręce i nogi" i jest odpowiednio uzasadniony przeprowadziłem symulację wydłużenia tego czasu o 7 minut (nie 10, tak jak zakładał zespół protestujący) - w wyniku której układ sił w tabeli nie zmienił się. Zatem wyniki kategorii TO, które są w wiadomości powyżej uważam za oficjalne.

Jeżeli chodzi o trudność Maćku - przyznaje bez bicia, mocno przesadziłem z poziomem trasy oraz przekombinowałem, z przeskalowywaniem kółek oraz LOP. Jeśli kiedykolwiek będę chciał w przyszłości robić podobny etap to już mam koncepcję jak ją w znacznym stopniu ułatwić :) A znajomych zaproś może na Pierwiosnki, Mariusz z pewnością zrobi coś łatwiejszego od mojego etapu w TO :)

Sonia 

Nr leg.: 112
Wysłany: 2010-03-16, 14:16   

a kiedy coś o TMach będzie wiadomo? :-)

Qbacki 
od 15.10.1994 r.

Nr leg.: 5
Wysłany: 2010-03-16, 19:24   

taki protest złożony po imprezie co do limitu nie ma racji bytu bez względu na jego zasadność. Jeżeli organizator się myli, to naszym obowiązkiem jako uczestników jest zwrócenie uwagi na to najpóźniej przed startem 1 zespołu ;)

etap TO faktycznie za trudny, ale to już Sadek wie. Wnioski wyciągnijmy wszyscy na przyszłość ;)

bo.

Wysłany: 2010-03-17, 00:55   

" etap TO faktycznie za trudny, ale to już Sadek wie"

skoro już wie to przepadło, nie można się już więcej czepiać ( a czepiałam się rękawa na mecie, czepiałam.;) ) no ale jakieś wyniki TD czy TP bo to razem, może by ktoś wrzucił ?
zanim się zapomni że się było :mrgreen:

kazia

Nr leg.: 101
Wysłany: 2010-03-17, 23:20   

Wrzucam wyniki TP i TM. Miałam małe problemy ze sprawdzeniem od razu po imprezie (skaczące cyferki z powodu gorączki:)dlatego dopiero teraz

wyniki TP.xls
Pobierz Plik ściągnięto 368 raz(y) 31,5 KB

wyniki TM.xls
Pobierz Plik ściągnięto 360 raz(y) 24,5 KB

Odpowiedz do tematu