Forum KInO Forum KInO "Neptun" Gdańsk

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Książeczki, punkty - prośba o rozjaśnienie tematu
Autor Wiadomość
behemot 

Wysłany: 2010-03-15, 23:10   Książeczki, punkty - prośba o rozjaśnienie tematu

Czołem
Jestem tu nowy - brałem udział w 2 imprezach organizowanych przez KInO "Neptun". Czy ktoś może wyjaśnić, tudzież odesłać do informacji na temat:

- co to są "Odznaki InO"?
- co oznacza ilość punktów przy randze zawodów?
- jak się gromadzi takie punkty, czy są one przyznawane za uczestnictwo w imprezie czy za wynik?
- co to znaczy "potwierdzenie punktów do OInO i OTP"

Sonia 

Nr leg.: 112
Wysłany: 2010-03-16, 14:12   Re: Książeczki, punkty - prośba o rozjaśnienie tematu

behemot napisał/a:

- co to są "Odznaki InO"?

Odznaki to odznaki :-P Zdobywasz je poprzez startowanie na ino. W specjalnej książeczce zapisujesz swój udział w imprezach i zbierasz punkty. Na pierwszą odznakę czyli popularną musisz zaliczyć 5 imprez. Po zweryfikowaniu odznaki możesz sobie kupić blachę i przypiąć ją w widoczne miejsce w celu pochwalenia się znajomym :mrgreen:

behemot napisał/a:

- co oznacza ilość punktów przy randze zawodów?

Ilość punktów zależy od rangi zawodów. Jest tak:
mistrzostwa polski - 5 pkt
puchary polski - 4 pkt
pozostałe imprezy ogólnopolskie - 3 pkt
regionalne - 2 pkt
lokalne, sportowe i szkoleniowe - 1
nieukończone - 0 pkt

Za większość marszy organizowanych przez KInO Neptun wpisujesz sobie 2 punkty (w regulaminie imprezy na pewno będzie o tym napisane).

behemot napisał/a:

- jak się gromadzi takie punkty, czy są one przyznawane za uczestnictwo w imprezie czy za wynik?

Punkty są przyznawane za uczestnictwo w imprezie, ale musisz po prostu zaliczyć dany etap (czyli potwierdzić min. 1 punkt kontrolny lub stowarzyszony). Wynik nie ma wpływu na ilość przyznanych punktów, to zależy od rangi o czym było wyżej.

behemot napisał/a:

- co to znaczy "potwierdzenie punktów do OInO i OTP"

Potwierdzenie polega na przybiciu pieczątki czy podpisaniu się osoby do tego upoważnionej (PInO, Org InO), która potwierdza, że uczestniczyłeś w tej imprezie. W książeczce jest na to specjalne miejsce.

Mam nadzieję, że w miarę jasno napisane, jakby coś to pytaj :-D

behemot 

Wysłany: 2010-03-16, 15:02   

Dzięki za odpowiedź.
Czy jeśli np. byłem z synem na GOSK2010, to mogę mu przy najbliższej okazji potwierdzić punkty za tamtą imprezę czy trzeba to robić bezpośrednio po imprezie w bazie?

Sonia 

Nr leg.: 112
Wysłany: 2010-03-16, 15:47   

Potwierdzać imprezy można kiedykolwiek, ale potwierdzający może np. chcieć sprawdzić w protokole czy naprawdę braliście udział w danym MnO. Nie powinno być żadnych problemów, kiedy na następnej imprezie będziecie potwierdzać GOSKA :-)

aha! dodam jeszcze, że na każdej imprezie jest specjalny karton do którego można wrzucać książeczki do weryfikacji czy potwierdzenia :-) Tam wrzuca się je na samym początku, a po etapie są już gotowe do odebrania.

Qbacki 
od 15.10.1994 r.

Nr leg.: 5
Wysłany: 2010-03-16, 18:26   

większość w temacie Sonia już powiedziała.
w odznace InO jeżeli bierzecie udział w szkoleniu, a potem już samodzielnie na etapie to na odznake popularną mozna zaliczyć to jako 2 imprezy.

Ja moze tylko dodam (moze jeszcze kogoś zainteresuje), ze system odznak turystycznych jest bardzo rozbudowany i w zaleznosci od zainteresowań można dzięki nim wyznaczyć sobie wiele celów na turystyczne wyprawy, a także odwiedzić takie miejsca o jakich się nie słyszało ;) Nadto to doskonały motywator dla dzieci i mozliwiość wszczepiania ducha turysty już od małego. np. odznaka 7 milowe buty czy Miłośnik Gdańska ;)

poniżej kilka linków, w tym do ich regulaminów:
http://www.pttk.pl/pttk/odznaki/
http://www.pttk.pl/pttk/p....php?co=odznaki
http://www.msw-pttk.org.pl/index2.html
http://www.krajoznawca.eu/otk/index.html
http://gotki.w.interia.pl/inne.html

nubes

Wysłany: 2010-03-29, 21:41   

mysle, że przy odrobinie "dobrej woli" i chęci wszystko mozna wyczytać z netu, wystarczy tylko chcieć... bez urazy, zauważyłem że sporo osób lubi dostawać "gotowce" zamast włożyć trochę pracy

mówie to z premedytacją bo też byłem ( jestem ) nowicjuszem w tej dziedzinie ;-)

behemot 

Wysłany: 2010-03-30, 07:56   

nubes napisał/a:
mysle, że przy odrobinie "dobrej woli" i chęci wszystko mozna wyczytać z netu, wystarczy tylko chcieć... bez urazy, zauważyłem że sporo osób lubi dostawać "gotowce" zamast włożyć trochę pracy

mówie to z premedytacją bo też byłem ( jestem ) nowicjuszem w tej dziedzinie ;-)

Dzięki nubes za rzeczową odpowiedź. Gdybyś mógł to oczywiście wklej mi tu zapytanie z Googla, które odpowie mi na moje pytanie. Każdego dnia uczymy się przecież nowych rzeczy, czekam więc na przekaz wiedzy z Twojej strony :)

Qbacki 
od 15.10.1994 r.

Nr leg.: 5
Wysłany: 2010-03-30, 09:29   

ale na luzie... :)
akurat ta dziedzina i temat odznak jest mi bardzo bliska. Dzięki nim uważam, że poznałem kawał Polski i trafiłem w miejsca, o których inni nigdy nie słyszeli i nie usłyszą. Stały sie również inspiracją i wyznacznikiem przy planowaniu kolewjnych wyjazdów rowerowych, kajakowych czy innych :)
i jeżeli dzięki temu tematowi ktoś sie do nich również przekona, to ja nie widzę najmniejszego problemu aby na takie pytania odpowiadać, bo coś o nich wiem.
Ale sa dziedziny, gdzie zamiast szukać i bładzić, też wolałbym otrzymać rzeczową odpowiedź ;)

Odpowiedz do tematu