Forum KInO Forum KInO "Neptun" Gdańsk

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Drogi niepubliczne/ place itd
Autor Wiadomość
Natalia 
Natalia Rzyska

Nr leg.: 106
Wysłany: 2009-04-11, 17:39   Drogi niepubliczne/ place itd

Takie dość dziwne pytanie, ale znacie jakieś miejsca, gdzie można by było pojeździć (prawie)legalnie samochodem, w celach 'naukowych' , (bez prawa jazdy)?
Gdzieś bym chciała sobie poćwiczyć, a znam tylko 2 takie miejsca. Może jakieś pomysły?
(prosiła bym o lokalizacje nie za daleko od Gdańska ;) )

P.S -> aby w miarę możliwości nie dostać mandatu? :D
Ostatnio zmieniony przez Natalia 2009-04-11, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

Tomus_disco_92 

Wysłany: 2009-04-11, 19:06   

hmmm... samochodem bez prawa jazdy 'legalnie nie da się jeździć ;P większość osób jeździ na dawny pas startowy na Zaspie, ale tam często Policja jeździ, więc nie polecam :-P
jest jedno miejsce (przynajmniej ja tamtędy jeżdżę od czasu do czasu): okolice Doliny Radości oraz Zgniłych Mostów, (chociaż te ostatnie to trzeba mieć dobre zawieszenie w samochodzie, żeby tamtędy przejechać, ale ostatnio jedną drogę tam utwardzili więc możliwe, że jest w miarę przejezdna :mrgreen: )

Sadek 

Nr leg.: 69
Wysłany: 2009-04-11, 19:13   

ja jeździłem na dawnym poligonie za cmentarzem Srebrzysko. Na pasie startowym bym nie radził, bo od razu mohery dzwonią na policję.

Natalia 
Natalia Rzyska

Wysłany: 2009-04-11, 20:34   

na pasie startowym nie będę, kilka lat temu była nawet sprawa w sądzie o to... Głupota, tak naprawdę, ale co zrobić...

Tomus_disco_92 

Wysłany: 2009-04-11, 20:38   

a no właśnie! Poligon! jak mógłbym zapomnieć ;D tylko, że tam trzeba uważać na samochody terenowe :-P (mam Natalia racje? xD)

Natalia 
Natalia Rzyska

Wysłany: 2009-04-11, 21:01   

a no masz, masz...

Ja sobie najpierw pójdę z ojcem na plac przed firmą taty znajomego, póżniej na poligon najwyżej (ruszać się trzeba nauczyć ;P ) Jak mój tata mnie nie wywali z samochodu, to będzie znaczyło, że albo ma anielską cierpliwość, albo nie będę takim złym uczniem ;P
(pewnie to 1 ale mówi się trudno ;) )

Dagon 
Grzesiek Kazimieruk

Nr leg.: 74
Wysłany: 2009-04-12, 10:51   

Hmm, żeby być bezpiecznym przed policją to jedynie na terenie prywatnym możesz jeździć. Jakiekolwiek miejsce publiczne już jest mniej bezpieczne.

Oczywiście nie wiem, jakie są realne szanse na spotkanie policji na poligonie. Raczej będzie to miejsce względnie bezpieczne.

Btw. za jazdę bez prawka są dużo większe konsekwencje, niż mandat...

Natalia 
Natalia Rzyska

Wysłany: 2009-04-12, 14:26   

z tym mandatem to masz rację... Ale chodzi o to, czy poza prywatnym placem który ja znam, znacie jakieś inne miejsca ;)

Tomus_disco_92 

Wysłany: 2009-04-12, 19:25   

Spotkanie Policji na poligonie jest bardzo możliwe ;)
Samemu zostałem zatrzymany, jak wracaliśmy z kumplem terenówką stamtąd. :-/
a skubańcy siedzą w krzakach na 'wylocie' na osiedle ;) (bo dalej już nie przejadą xD)

Sadek 

Nr leg.: 69
Wysłany: 2009-04-12, 20:41   

Ja miałem bardziej na myśli teren wojskowy na południe od cmentarza srebrzysko, jakieś 300 metrów. Tam się uczyłem, jeżdżę tam samochód myć od czasu do czasu, i nie przypominam sobie żebym widział tam policję.

szy 

Wysłany: 2009-04-12, 21:54   

Sadek napisał/a:
Ja miałem bardziej na myśli teren wojskowy na południe od cmentarza srebrzysko, jakieś 300 metrów. Tam się uczyłem, jeżdżę tam samochód myć od czasu do czasu, i nie przypominam sobie żebym widział tam policję.

Na pewno chcesz napisać, że jeździsz myć samochód do lasu? :]

Szy.

Grzybek 

Wysłany: 2009-04-13, 15:37   

Z tego co wiem to bez prawa jazdy nie można jeździć po drogach publicznych, ale po własnym podwórku (lub na prywatnej drodze) chyba jest to dozwolone, ale nie jestem pewien.
Poza tym to wiem, że część dróg na osiedlu Pięciu Wzgórz jest prywatna, ale nie wiem które :P

Dagon 
Grzesiek Kazimieruk

Nr leg.: 74
Wysłany: 2009-04-13, 18:15   

^^
Hmm, tylko ostrożnie z tymi drogami prywatnymi, bo jeśli stoi znak "droga osiedlowa" to nawet jeśli jest to droga prywatna, to maja tam zastosowanie przepisy KRD.

kazia

Nr leg.: 101
Wysłany: 2009-04-14, 10:42   

Cytat:
Btw. za jazdę bez prawka są dużo większe konsekwencje, niż mandat...

coś o tym wiem...uczyłaqm się jeżdzić po leśnych drogach na kaszubach i mialam dość niemiłe spotkaniez tym że całe szczeście skończyło się tylko na pouczeniu że grozi za to zawieszenie prawka na 3 lata+mandat dla mnie 500zł+jakiś mandat dla osoby z prawkiem która puściła mnie za kierownicę...ale nauczyć jeżdzić przecież się gdzieś trzeba....potem wybierałam już tylko polne drogi bardzo daleko od jakichkolwiek miejscowości z tym że też daleko od Gdańska:)

Natalia 
Natalia Rzyska

Wysłany: 2009-04-14, 18:55   

cóż, to zostaje mi jeżdżenie po placu przed firmą taty znajomego, lub wyjeżdżanie gdzieś dalej za miasdto, trudno się mówi, trzeba cierpieć ;P

Odpowiedz do tematu