Forum KInO Forum KInO "Neptun" Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
II MnO "WitamInO" (TZ + TP) - 08 maja 2011r.
Autor Wiadomość
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-04-11, 21:42   II MnO "WitamInO" (TZ + TP) - 08 maja 2011r.

Serdecznie zapraszam na kolejną (V) rundę PWP w kategorii TZ, która odbędzie się 08 maja 2011r. w Nowym Świecie koło Gdańska-Osowej.
Oprócz kategorii pucharowej, przygotowana zostanie trasa TP - dla mniej doświadczonych InOwców.
Szczegóły w regulaminie - dostępnym na stronach Neptuna i M@lino.
ZAPRASZAM
 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-04-27, 00:46   

Dane na temat tras:
TZ - 5300m - 130minut+40minut spóźnień.
TP - 4040m - 120minut+30minut spóźnień.
 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-01, 23:05   

Stan na 2011/05/06 00:20.
Jeśli do tej (podanej powyżej) chwili twoje zgłoszenie było wysłane, a nie ma Cię na poniższej liście, to daj znać jeszcze raz - bo twoje zgłoszenie do mnie nie dotarło.

Lista drużyn zgłoszonych w kat. TZ:
1. Adam K.+Aneta K.
2. Hania K.+Karol K.
3. Jan K.+Kacper B.
4. Karolina D.+Wojtek M.
5. Adam G.
6. Daniel N.
7. Stanisław M.+Piotr M.
8. Tomasz B.
9. Łukasz K.
10. Jakub K.+Piotr K.
11. Iwona S.+Ania K.
12. Anna S.
13. Mateusz S.+Rafał S.
14. Jacek B.
15. Magda W.+Michał W.
16. Kasia K.+Jarek K.
17. Lidka M.+Marcin H.
18. Adam M.+Dorota M.
19. Magda K.+Łucja K.
20. Marcin S.+Ryszard B.
21. Krzysztof K.
22. Adam Ż.+Tomek R.
23. Michał O.+Krzysztof N.
24. Paweł Ć.
25. Jordan S.

Lista drużyn zgłoszonych w kat. TP:
1. Weronika N.+Dawid N.+Karolina D.+Marek K.
2. Ela B.+Witek B.
3. Sebastian S.+Filip Z.
4. Bartek N.+dziecko .+dziecko .
5. Przemysław Ł.+Maciej Ł.+Agnieszka Ł.
6. Iwona K.+Katarzyna N.+Waldemar K.+Paweł N.
7. Michał Ś.+Ewa Ś.+Staś Ś.+Kuba Ś.+Tereska Ś.
8. Marta Z.+Paweł Z.
9. Ola C.+Maciej K.+Marynia K.
10. Łucja J.+Dorota J.+Jacek J.+Dominik J.
11. Emilka B.
12. Agata P.+Natalia S.+Aneta K.+Marta P.+Agnieszka T.+Patryk S.+Krzysztof O.+Paulina B.+Anna B.+Teresa L.+Anna B.
13. Paulina Z.+Magda S.+Przemyslaw M.+Adam O.+Pawel M.
14. Daina B.+Marcel W.
15. Piotr Ś.+Dominika Ś.+Krzyś Ś.+Tomek Ś.
16. Kalina D.+Agnieszka B.+Paulina J.+Adam G.+Paweł H.
17. Marek K.
18. Adrian L.+Karol W.
19. Dorota W.+Michał W.
20. Marcin K.+Agnieszka K.+Zofia K.+Jaś K.
21. Jan K.+Krystyna K.+Janusz K.+Alicja K.
22. Jacek A.+Marta A.+Natalia A.+Tomek A.+Zosia A.
23. Tomasz W.+1osoba -.
24. Lucyna J.+Daniel J.+Nela J.+Miłosz J.+Nadia J.
25. Karolina K.+Aneta D.+Natalia N.+Katarzyna N.+Paweł M.
26. Jakub O.+Łukasz B.+Paweł S.
27. Michał M.+Ewelina D.+Aneta W.
28. Krystian M.
29. Wojciech N.+rodzina -.+rodzina -.+rodzina -.+rodzina -.
30. Cezary K.+rodzina -.+rodzina -.+rodzina -.+rodzina -.


Minuty startowe postaram się podać w piątek wieczorem na forum oraz na podane e-maile zgłosoznych osób.
 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-06, 21:02   

Z powodu bardzo dużej liczby zgłoszonych uczestników (+/- TP-109, TZ-45) i drużyn (+/- TP-34, TZ-27), ustaliłem następujące zasady startów.

Drużyny z kategorii TP startują w minutach podzielnych przez 5 (bez reszty).
Drużyny z kategorii TZ startują w minutach dających z dzielenia przez 5 - resztę 3.

Konkretnie rozpoczynamy od godziny 9:30.
Minuty startowe zostały przyznane zgodnie z życzeniami i na zasadzie, kto pierwszy, ten lepszy.
Podane minuty startowe są orientacyjne i mogą ulec przesunięciu z powodu mojego "niewyrobienia się" lub innych powodów - wtedy proszę przy starcie nie skarżyć się na należącą się minutę startową, ale raczej trzymać się wyznaczonego przez te minuty porządku.

Oczywiście, jeśli drużyna nie pojawi się na swojej wyznaczonej minucie startowej, nie będzie żadnych kar i będzie mogła wystartować w innej wolnej minucie swojej kategorii.

Minuty, na których nie pojawią się właściwe drużyny zostaną spożytkowane dla chętnych lub kolejnych drużyn już gotowych do startu (proszę o współpracę i nie stawianie oporu :-) ).

Ponieważ mam braki kadrowe (zapisy/zmiany składów drużyn/wpłaty/zakupy książeczek InO/starty/mety/drożdżówki/etc. - będę musiał obsłużyć sam), to proszę o wyrozumiałość.
Pierwszeństwo mają osoby startujące/finiszujące marsz, a następnie w wolnych chwilach odbywać będą się zapisy/zmiany składów/wpłaty/książeczki/...

Proponuję być w bazie na jakieś 15 minut przed swoim startem.

Z powodu takiej gęstości startów pytania startujących w kategorii TP może będę musiał przekierowywać do startujących w kategorii TZ (w miarę ich czasu i chęci pomocy).

Osoby pragnące przeszkolenia postaram się wesprzeć od godziny 9:00 do 9:30 - potem niestety będzie to trudne.

Przy wpłatach proszę weryfikować składy drużyn (lub ich zmiany) (na mojej liście ze składami zgodnej z tym co poniżej) oraz SAMEMU WPISYWAĆ JE NA KARTY STARTOWE.
Kategorię, minutę startu i mety na karcie startowej wpisuję ja.

Po wydaniu karty startowej z wpisaną już minutą startową, proszę się domagać ode mnie wydania map(y) w tejże minucie. (Nie będę w stanie dopilnować wszystkich sam).

Uwaga: Warto wziąć kompas.

Uwaga szczególnie dla TZ: W przypadku zbyt małej liczby kratek na kartach startowych, należy kontynuować wpisy z drugiej strony karty startowej, wpisując numery kratek (od 25. wzwyż) oraz to co zwykle.

Na wyniki będzie trzeba poczekać kilka dni - umieszczać je będę na tym forum oraz wysyłać e-mailem do osób, które zostawiły mi ten kontakt. Protesty/sprostowania/skargi/pytania należy przesyłać e-mailem lub dzwoniąc jak najszybciej.
Wyniki finalne powinny się wyłonić w ciągu tygodnia od zawodów.

Proszę się właściwie ubrać - ma być jakieś 17-19 stopni, ale chyba bezdeszczowo :-)

Na mecie powinno być coś na ząb - drożdżówki, grochówka, herbata itp.

Będę miał na zbyciu książeczki InO oraz kilka kompasów.

Będą też upominki od sponsorów, które rozdam na starcie lub jako nagrody lub jakoś inaczej rozdysponuję ;-)
(kupony na jazdy konne, upominki od Gminy Żukowo i Powiatu Kartuskiego, szachownica, coś dla pracujących w Gdyni itp.)

Do zobaczenia
Szymon Kołelis


minuta_startowa skład_drużyny - nazwa - miejscowość
TZ:
09:33 Jakub Kaczyński + Piotr Kaczyński - drużyna "-" - miejscowość "-"
09:38 Iwona Sawicka + Ania Kuraś - drużyna "-" - miejscowość "-"
09:43 Anna Sas-Bojarska - drużyna "-" - miejscowość "-"
09:48 Adam Żyliński + Tomek Radzikowski - drużyna "Dwa Żubry i spokój" - miejscowość "Sopot"
09:53 Adam Kucal + Aneta Kucal - drużyna "Gady" - miejscowość "Gdańsk"
09:58 Hania Kowalczyk + Karol Kowalczyk - drużyna "Nie ma mocnych jeden" - miejscowość "-"
10:03 Daniel Nazaruk - drużyna "KTP Bąbelki" - miejscowość "Gdańsk"
10:08 Jan Kowalczyk + Kacper Batog - drużyna "Nie ma mocnych dwa" - miejscowość "-"
10:18 Karolina Drożdżał + Wojtek Markowski - drużyna "BLĄDYNKI" - miejscowość "-"
10:23 Stanisław Malinowski + Piotr Malinowski - drużyna "-" - miejscowość "-"
10:28 Marcin Strusiński + Ryszard Betcher - drużyna "Klub Turystów Pieszych BĄBELKI" - miejscowość "-"
10:33 Paweł Ćwidak - drużyna "SKPT Gdańsk" - miejscowość "Gdańsk"
10:38 Tomasz Belke-Uziałko - drużyna "daleko jeszcze?" - miejscowość "Gdańsk"
10:43 Łukasz Krefft - drużyna "KInO Albatros" - miejscowość "Gdańsk"
10:48 Mateusz Spadik + Rafał Sikora - drużyna "-" - miejscowość "-"
10:53 Adam Gryszkiewicz - drużyna "-" - miejscowość "-"
10:58 Jacek Błajet - drużyna "-" - miejscowość "-"
11:03 Kasia Klucznik + Jarek Klucznik - drużyna "SKPT Gdańsk" - miejscowość "Gdańsk"
11:08 Lidka Manicka + Marcin Hippner - drużyna "-" - miejscowość "-"
11:18 Adam Mazurkiewicz + Dorota Mazurkiewicz - drużyna "Mazurki Team" - miejscowość "Gdańsk"
11:23 Magda Kazimieruk + Łucja Kazimieruk - drużyna "Neptun" - miejscowość "Gdańsk"
11:28 Krzysztof Kostrzewa - drużyna "-" - miejscowość "Kowale"
11:33 Michał Olejniczak + Krzysztof Nowak - drużyna "Mapo, bądź grzeczna" - miejscowość "-"
11:38 Jordan Stanczyk - drużyna "-" - miejscowość "-"
11:43 Olgierd Dzięcielski + Katarzyna Kunicka - drużyna "Bęcki" - miejscowość "-"
11:48 Andrzej Szuksztul + Daniel Dobroliński - drużyna "-" - miejscowość "Gdynia"
11:53 Magda Wiktor + Michał Wiktor - drużyna "Jasne Pełne" - miejscowość "Gdańsk"


TP:
09:10 Michał Świrydczuk + Ewa Świrydczuk + Staś Świrydczuk + Kuba Świrydczuk + Tereska Świrydczuk - drużyna "-" - miejscowość "-"
09:15 Piotr Świrydczuk + Dominika Świrydczuk + Krzyś Świrydczuk + Tomek Świrydczuk - drużyna "-" - miejscowość "-"
09:30 Ela Bielińska + Witek Bieliński - drużyna "Klub Kangura" - miejscowość "Nowa Karczma"
09:35 Agata Pyszka + Natalia Surma + Aneta Kowalska + Marta Pykacz - drużyna "Gimnazjum nr 9" - miejscowość "Gdańsk"
09:40 Agnieszka Tyszka + Patryk Szałach + Krzysztof Olczak + Paulina Bubnowska - drużyna "Gimnazjum nr 9" - miejscowość "Gdańsk"
09:45 Anna Bokwa + Teresa Lalik + Anna Borkowska - drużyna "Gimnazjum nr 9" - miejscowość "Gdańsk"
09:50 Kalina Detko + Agnieszka Bielawska + Paulina Jurkiewicz + Adam Gruchała + Paweł Hrycyk - drużyna "P.A.P.K.A. Team" - miejscowość "Trójmiasto"
09:55 Karolina Krzyżagórska + Aneta Domańska + Natalia Nocoń + Katarzyna Nocoń + Paweł Mackiewicz - drużyna "XV LO" - miejscowość "Gdańsk"
10:00 Jakub Olfier + Łukasz Brzozowski + Paweł Szymczyk - drużyna "XV LO" - miejscowość "Gdańsk"
10:05 Michał Meironke + Ewelina Driwa + Aneta Wichrowska - drużyna "XV LO" - miejscowość "Gdańsk"
10:10 Marta Wiatrak + Sławek Ptak - drużyna "-" - miejscowość "-"
10:20 Weronika Nidzworska + Dawid Nidzworski + Karolina Dąbrowska + Marek Kuźbicki - drużyna "-" - miejscowość "Gdańsk"
10:25 Sebastian Szymański + Filip Zacharek - drużyna "ZSL" - miejscowość "Gdańsk"
10:30 Przemysław Łuczkowski + Maciej Łuczkowski + Agnieszka Łuczkowska - drużyna "-" - miejscowość "Gdańsk"
10:35 Bartek Neyman + dziecko - + dziecko - - drużyna "-" - miejscowość "-"
10:40 Iwona Karpińska + Katarzyna Nurkowska + Waldemar Karpiński + Paweł Nurkowski - drużyna "Nurkujące Karpiki" - miejscowość "Gdańsk Osowa"
10:45 Marta Zawalich + Paweł Zawalich - drużyna "-" - miejscowość "Gdańsk"
10:50 Ola Czapska-Konkel + Maciej Konkel + Marynia Konkel - drużyna "Konkelki" - miejscowość "Gdynia"
10:55 Łucja Jeremiejczyk + Dorota Jeremiejczyk + Jacek Jeremiejczyk + Dominik Jeremiejczyk - drużyna "Neptun" - miejscowość "-"
11:00 Daina Baranowska-Właszczuk + Marcel Właszczuk - drużyna "Neptun/Klub Kangura" - miejscowość "Gdańsk"
11:05 Emilka Borowska - drużyna "-" - miejscowość "-"
11:10 Paulina Zielinska + Magda Sosinska + Przemyslaw Majewski + Adam Okon + Pawel Murawski - drużyna "Pacjenci Doktora Zoidberga" - miejscowość "Gdańsk"
11:20 Marek Kussowski - drużyna "-" - miejscowość "-"
11:25 Adrian Labuda + Karol Wenta - drużyna "Opornik" - miejscowość "Kartuzy"
11:30 Jan Klimaszewski + Krystyna Klimaszewska + Janusz Kuglarz + Alicja Kuglarz - drużyna "rodzinka.pl-seniorzy" - miejscowość "Gdańsk"
11:35 Marcin Klimaszewski + Agnieszka Klimaszewska + Zofia Klimaszewska + Jaś Klimaszewski - drużyna "rodzinka.pl-juniorzy" - miejscowość "Gdańsk"
11:40 Dorota Werner + Tymek Werner + Wojtek Szulc + Gabriel Szulc + Ela Szulc - drużyna "Gwiezdni wojownicy" - miejscowość "Gdańsk"
11:45 Jacek Alabrudziński + Marta Alabrudzińska + Natalia Alabrudzińska + Tomek Alabrudziński + Zosia Alabrudzińska - drużyna "Klub Kangura" - miejscowość "Gdańsk"
11:50 Lucyna Jędrzejewska + Daniel Jędrzejewski + Nela Jędrzejewska + Miłosz Jędrzejewski + Nadia Jędrzejewska - drużyna "Jed team" - miejscowość "-"
11:55 Tomasz Waśko + Hania Sz. - drużyna "-" - miejscowość "-"
12:00 Krystian Mozol - drużyna "Po 3 piwach" - miejscowość "Gdańsk"
12:05 Cezary Kęprowski + rodzina - + rodzina - + rodzina - + rodzina - - drużyna "-" - miejscowość "-"
12:10 Wojciech Nowak + rodzina - + rodzina - + rodzina - + rodzina - - drużyna "-" - miejscowość "-"
12:20 Daniel Nazaruk - drużyna "KTP Bąbelki" - miejscowość "Gdańsk"
 
Kaczor 
Piotr Kaczyński

Nr leg.: 16
Posty: 143
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: 2011-05-11, 07:54   

Hej,
jak wyniki się mają?
Wiem, że tego było dużo, ale może uda Ci się chociaż TZy wrzucić ?
Jakoś się niecierpliwię :]
_________________
Pozdrawiam
Kaczor
 
 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-11, 21:45   

Zdjąłem lampiony, przebrnąłem wstępnie przez wszystkie karty. :)
Wklepałem same liczby do arkusza (bez opisów błędów i uwag). Oto one.
Proszę pamiętać, że to nie są jeszcze finalne wyniki. Uwagi, komentarze, pytania proszę kierować na e-maila (witamino@interia.pl). Telefonicznie proszę mnie łapać najlepiej wieczorem (19-22), żebym miał karty startowe pod nosem.
Jeśli ktoś z Was nie podał mi e-maila, to można nadal to zrobić (roześlę wyniki również na niego).
Wzorcówki i zdjęcia również niedługo się pojawią.

wyniki_WitamInO_2011_TZ_i_TP_wstepne_20110511.xls
Pobierz Plik ściągnięto 325 raz(y) 69 KB

 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-13, 22:17   

Przepraszam, że tyle czasu to zajmuje, ale wpadłem we własne sidła - karty
były naprawdę trudne do sprawdzania.
Ale teraz wklepałem do arkusza dodatkowo opisy błędów i uwagi. Oto one.
Poprawiłem też kilka swoich błędów przy sprawdzaniu - wpłynęło to na
ranking!!!
Nadal nie są to finalne wyniki, ale ja już sam z siebie tego przeglądać nie
będę.
Ale czekam na uwagi, komentarze, pytania - proszę kierować na e-maila lub
telefonicznie (proszę mnie łapać najlepiej wieczorem (19-22), żebym miał
karty startowe pod nosem) - to jeszcze może wpłynąć na wyniki.
Warto sprawdzić, czy liczba opisanych błędów dla poszczególnych kategorii
błędów zgadza się z liczbą punktów karnych za nie.

Załączam też mapy i wzorcówki.

Uwagi dotyczące kategorii TP:
PK 12 = PK 13. Wielu z Was zakładając, że PK powinny być różne, mimo że idąc
na PK12 trafiała dobrze, starała się wpisać inne kody dla PK12 i PK13.

PK16 znajdował się na mecie przy samym bajorze. Niektórzy o nim zapominali.

Nieparzyste PK jako zaznaczone na mapie były karane w przypadku braku PK
90pk, a w przypadku punktu stowarzyszonego 25pk.
Parzyste PK jako niezaznaczone na mapie były karane w przypadku braku PK
60pk, a w przypadku punktu stowarzyszonego 15pk.

WitamInO_2011_mapy.zip
Pobierz Plik ściągnięto 549 raz(y) 827,71 KB

wyniki_WitamInO_2011_TZ_i_TP_wstepne_20110513.xls
Pobierz Plik ściągnięto 305 raz(y) 72 KB

 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-15, 23:01   

To znowu ja - budowniczy i sędzia w jednym.
Po nadesłanych uwagach, odbyłem wizję lokalną w lesie dla LOP X5 w kat.TZ - na jednym z podejrzanych drzew odnalazłem w korze zszywkę, wskazującą na istnienie tam wcześniej lampionu (IL).
Zamierzonym przeze mnie sensem punktu "IL" było bycie stowarzyszem LOPki X5. Na wszelki wypadek postawiłem go około 10m od skręcającej tam drogi. Niestety wykreślając LOPkę pozostawiłem w jej kształcie "dzyndzel"/odejście, zamiast przyciąć ją pod kątem prawie prostym, jak to jest w terenie z główna drogą. Niestety ten "dzyndzel" mógł być zinterpretowany jako odejście (mniej widoczne, niż główna droga, bo lekko zarośnięte). Jeśli spojrzymy na LOPkę idącą tym odejściem, to punkt "IL" łapie się do 5-metrowego limitu i musi zostać uznany jako należący do LOP X5. A zatem jako prawidłowe PK z LOP X5 uznane zostały: UV, HD, CI, RJ, IL.
Wobec tego tabela wyników została zmodyfikowana, tak jak w załączniku.
W przypadku braku kolejnych uwag, obecne wyniki zostaną uznane za wiążące we wtorek wieczorem.

wyniki_WitamInO_2011_TZ_i_TP_wstepne_20110515.xls
Pobierz Plik ściągnięto 349 raz(y) 73,5 KB

 
szymonk

Posty: 21
Wysłany: 2011-05-17, 22:42   

W załączniku przesyłam finalną wersję wyników WitamInO dla obu kategorii: TZ i TP - wkrótce pojawi się ona też w archiwum Neptuna, gdzie są już mapy i wzorcówki dla obu kategorii oraz zdjęcia.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, dzielną postawę oraz uwagi, szczególnie te krytyczne.
Przepraszam za błędy - starałem się je poprawić w miarę możliwości.

Gratuluję zwycięzcom w obu kategoriach:

TZ: Jakub Kaczyński, Piotr Kaczyński, Kasia Klucznik, Jarek Klucznik.

TP: Monika Pacek, Marek Pacek, Adam Pacek, Agnieszka Pacek, Maja Porzezińska, Jacek Jeremiejczyk, Dominik Jeremiejczyk, Daina Baranowska-Właszczuk, Marcel Właszczuk, Lucyna Jędrzejewska, Daniel Jędrzejewski, Nela Jędrzejewska, Miłosz Jędrzejewski.

Dziękuję sponsorom i współpracownikom za pomoc w organizacji imprezy, a pomagali mi:
Gmina Żukowo,
Powiat Kartuski,
Nadleśnictwo Kolbudy,
Stadnina "Konik",
OtoGIS - Geodezja / CAD / GIS,
Yellow Catering,
Klub InO Neptun,
oraz Moja Żona :-) .

A teraz nagrody:

Szachownica - decyzją (sprzed sprawdzenia wyników) sponsora (OtoGIS - Geodezja / CAD / GIS) zostaje przekazana dla drużyny, która spędziła najwięcej czasu :-) (bezwględnie - 195 minut i względnie - 150% czasu wyznaczonego) na trasie w lesie: Adam Kucal, Aneta Kucal z kat.TZ.

Poza tym Stadnina "Konik" z Barniewic dla pierwszych kilkunastu chętnych (niezależnie od zajętego miejsca i kategorii) drużyn zafundowała karnety 2-zajęciowe na jazdy konne ważne do 30 czerwca 2011 (z karnetu mogą korzystać dzieci).
Zgłoszenia tylko i wyłącznie e-mailem wyłącznie na adres witamino@interia.pl - kto pierwszy ten lepszy.

Przy okazji Stadnina "Konik" zaprasza widzów na 28 maja na godz. 14 na zawody, gdzie atrakcjami będą mi.in. przejażdżki dla dzieci, a jak pogoda dopisze - ognisko.

Odbiór nagród od 18 maja do 5 czerwca - we własnym zakresie po kontakcie ze mną (telefonicznym (nie SMS) 0506-585-616 lub e-mailowym) i umówieniu się. W weekendy lub w godzinach wieczornych w Nowym Świecie koło Osowej. Poza tym w godzinach pracy 9-17 w okolicach lotniska. Wstępnie planuję też udział w najbliższych marszach w kategorii TZ. Jak ktoś się umówi, zawsze mogę zabrać nagrody ze sobą w te miejsca.

Uwaga! Nagrody nieodebrane do 5 czerwca 2011 bezwzględnie przepadają na rzecz organizatora (czyli mnie).

To tyle spamu z mojej strony.

Miejmy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym marszu WitamInO, a może wcześniej.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Szymon Kołelis

wyniki_WitamInO_2011_TZ_i_TP_finalne_20110517.xls
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 64 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12